DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2196892฿%3.68009

ETHEREUM

115060Ξ%2.2188

Siz yeter ki üretin, Mersin Büyükşehir tarıma destek veriyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinin sonuncusunda Silifke ilçesinde yaşayan yurttaşlarla bir araya gelerek, Kurban Bayramlarını kutladı.

Silifke İlçesi’nin İmamlı, Yenibahçe, Keşlitürkmenli, Çaltıbozkır, Kırobası (Mara Yaylası), Ayaştürkmenli, Sarıaydın mahallelerini ziyaret ederek yurttaşlarla buluşan Başkan Seçer, gittiği her noktada yoğun ilgi ve sevgi ile karşılandı. Konuşmalarında, 2019 yılından bu yana oylarının katlanarak arttığını ifade eden Seçer, hizmetlerin süratle ve Silifke Belediyesi ile uyum içerisinde devam edeceğini kaydetti.

Başkan Seçer’e Silifke ziyaretlerinde; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, CHP Silifke İlçe Başkanı Zarif Korkmaz, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, İlçe Meclis üyeleri, muhtarlar ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ile MESKİ bürokratları eşlik etti. İlk olarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Silifke İtfaiye Grup Amirliği’ni ziyaret eden Seçer, itfaiye çalışanları ile bayramlaştıktan sonra İmamlı Mahallesi’ne geçti.

İmamlı’da Başkan Seçer’e sevgi seli

İmamlı Mahallesi’ nde yurttaşların geçmiş bayramını kutlayan Seçer, prensibinin konuşmak değil, çok çalışmak olduğunu söyleyerek, İmamlılılarında bu emeği gördüğünü kaydetti. 2019 seçimlerinin ardından yüzde 25 oy artışı yaşandığını belirten Seçer, “Biraz daha gayret edersek yüzde 80-90 oy alacağız. İşte bu alın terinin, insanlara dokunmanın ürünü, devam edeceğiz” dedi. Köy halkının isteklerinin belli olduğunu söyleyen Seçer, “Köylü yolları düzgün olsun, çöpü zamanında alınsın, susuz kalmasın, içme suyu olsun, mümkünse kanalizasyon olsun ister. Köylünün bölgesi tarım bölgesidir. Onların çalışmalarına katkı olsun, kazançlarına katkı yapılsın, tarım destekleri olsun isterler. Bunları belediyeler yapabilir” diye konuştu.

Seçer Ayaştürkmenli Mahallesi’ndeki vatandaşlar ile bir araya geldikten sonra onlarla sohbet etti, taleplerini dinledi. Seçer Ayaştürkmenli’ de büyük bir misafirperverlik ile karşılandı, vatandaşlar adeta sevgi seli gösterisinde bulundu.

“Siz yeter ki üretin, Mersin Büyükşehir tarıma destek veriyor”

Seçer’in Silifke’deki son mahalle ziyareti Sarıaydın Mahallesi oldu. Burada da yurttaşlara seslenen Seçer, oylarının yüzde 35 oranında arttığını söyleyerek desteklerinden dolayı Sarıaydın halkına teşekkür etti. Yollardan küçükbaş hayvan desteğine, köprülerin yapımından çocuk oyun parkı yapımına, fide-fidan desteğinden sulama borusu desteğine kadar pek çok desteğin mahalleye ulaştırıldığını söyleyen Seçer, Tarımsal Güneş Enerji Santrali Projesi’ne başvuruların başladığını duyurdu. Seçer, “Fide, fidan, hayvancılık, alet, ekipman birlikler vasıtasıyla sulama borusu desteği vermişiz. Siz yeter ki üretin, Mersin Büyükşehir tarıma destek veriyor, desteği de artırıyor. Geçtiğimiz beş yılda toplam 125 milyon lira destek vermiştik. Tarımı önemsiyorum. Destek böyle olur. Üretim yapsın, kadın yapsın, küçük aileler çalışsın, emek etsin, hayvancılık yapsın, sebze meyve yetiştirsin biz destek olalım, onlara para kazanmasını öğretelim. Bizim arzumuz bu. Onun için sürekli muhtarımızı, Tarım Daireyi rahatsız edin. Bu tarım desteklerinden yararlanın” diye üreticilere seslendi.

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ile CHP Silifke İlçe Başkanı Zarif Korkmaz da yurttaşların geçmiş bayramını kutlayarak, vatandaşlarla bir araya geldiler.

İmamlı Mahalle Muhtarı Bilal Çalışkan, Yenibahçe Mahalle Muhtarı Hızır Kurt, Keşlitürkmenli Mahalle Muhtarı Yüksel Uslu, Çaltıbozkır Mahalle Muhtarı Ahmet Sarı, Kırobası Mahalle Muhtarı Mustafa Türe, Ayaştürkmenli Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Özbağ ile Sarıaydın Mahalle Muhtarı Selahattin Aksıfat da konuşmalarında, mahallelerine aldıkları hizmetler için Başkan Seçer’e teşekkürlerini ilettiler.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çocuklar, Hayal Dünyalarını Kâğıda Döktü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
Gündem Saati'ni Ayarla Evet Sonra